جنس حلقه های مروس از نوعی آلیاژ آلومینیومی، سیلیس و منیزیم به عنوان جنس دستگاه حامل نوسانات استفاده می شود. این نوع آلیاژ قادر است تعداد زیادی از نوسانات فعال را در خود ذخیره کرده و آنها را تا حد زیادی مستقل از دمای اطراف به صورت ثابت و پایدار در آب انتشار دهد.

 حلقه‌هاي مروس از نظر کاربرد دارای انواع زیر می باشد:

 

1)    حلقه های آب (Water Treatment)

 این حلقه ها جهت استفاده بر روی انواع سیال ها اعم از آب، اسید ها، آب میوه ها، شیر و کلیه صنایعی که با آب مرتبط باشند قابل نصب بوده و از سايز 1/2 اينچ تا 80 اينچ داراي انواع متعددی مي‌باشند.

 لازم به ذکر است که این حلقه بر روی انواع مختلف لوله ها اعم از لوله هایpvc ، لوله های بتنی، لوله های فلزی و دیگر لوله ها قابل نصب می باشد.

 

2)    حلقه های نفت (Crude Oil)

 این حلقه ها بر روی نفت و فرآورده های نفتی قابل نصب بوده و از سایز 2 اینچ تا 60 اینچ موجود می باشد.

 

3)    حلقه های درون چاهی (Down-Hole Tool)  

 ابزار درون چاهی شرکت مروس برروی تیوبینگ در هر عمقی از چاه قابل نصب بوده و از یک بوش فولادی (وظیفه جلوگیری از وارد شدن صدمات احتمالی به حلقه نقره ایی) و یک حلقه از جنس نقره ای قرار گرفته شده درون چاه تشکیل شده است.

 با در نظر داشتن فضای بسیار محدودی که در اعماق چاههای نفت وجود دارد این ابزار به نحوی طراحی شده است که حداقل فضای لازم را بخود اختصاص میدهد. در ضمن دو عدد حلقه برای قفل کردن و تثبیت بوش روی لوله بکار میرود. این حلقه ها برای یک تیوبینگ 7/8 2 اینچ که قطر داخلی آن 75 میلیمتر، قطر خارجی آن 107 میلیمتر و ارتفاع آن 126 میلیمتر می باشد طراحی شده است.

ابزار درون چاهی مروس برای سایر اندازه های تیوبینگ و یا سایر انواع فولادها طبق درخواست قابل تهیه است.

 

                                                                                                                                         

                                                  رینگ درون چاهی                                                                           رینگ آب و نفت